مدیر عامل
خدمات الکترونیک

 
اوقات شرعی
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
چطور یک شبکه بی سیم نا امن،ایمن می شود

چطور يك شبكه بي‌سيم نا‌امن، ايمن مي‌شود؟

پاسخ كوتاه: اطميناني به آن نيست (براي مثال هرگز شماره كارت اعتباري را با اتصال wi-fi به كتابخانه يا كافی نت، روي اينترنت ارسال نكنيد).

پاسخ طولاني و مفصل: اگر يك شبكه براي همه باز است بنابراين براي مجرمان و خلافكاران نيز باز مي‌باشد. در حقيقت، شما به سرور كافی نت وصل نمي‌شويد بلكه به قرينه مشابه و شيطاني و مخرب آن وصل مي‌شويد يعني كامپيوتر شخص ديگري كه مانند آن سرور عمل مي‌كند و به كامپيوتر شما دست پيدا مي‌كند. خوشبختانه شما مي‌توانيد از اقدامات احتياطي در دسترس كمك بگيريد.

ناآگاهانه آن‌لاين نشويد: اگر نيازي به اينترنت نداريد، اتصال wi-fi خود را قطع نماييد، اين كار عمر باتري را نيز بيشتر مي‌كند.

از شبكه مناسب و درست استفاده كنيد: وقتي به شبكه بي‌سيم وصل مي‌شويد، ويندوز SSIDهاي (Service set Identifiers) تمام شبكه‌هاي اين مجموعه و محدوده را به شما نشان مي‌دهد.

اطمينان حاصل كنيد كه به شبكه درست وصل شده‌ايد (مي‌توانيد از يكي از كارمندان در اين باره سوال كرده و مطمئن شويد).

 

به اشتراك گذاري پرينتر و فايل خود را قطع نماييد:

در ويندوز ايكس‌پي، بايد گزينه Start را انتخاب كرده و با كليد راست موش روي عبارت My Network Places را كليك نماييد. در پنجره Network Connections با كليد راست موش روي شبكه را كليك كرده و Properties را انتخاب نماييد. در پنجره محاوره پاياني روي جدول General، عبارت Client for Microsoft Networks and File and Printer Sharing for Microsoft Networks را از حالت انتخاب درآوريد و سپس OK را كليك نماييد.

ويندوز ويستا: در صورت تشخيص نا امني شبكه، به طور خودكار حالت به اشتراك‌گذاري را لغو و اين ويژگي را خاموش و غيرفعال مي‌سازد كه من چندين بار تاكنون اين حالت را تجربه كرده‌ام. جهت كنترل و تغيير اين حالت از اين روش پيروي نماييد: ابتدا گزينه‌هاي Start و Network را انتخاب كنيد، سپس روي عبارت Network and Sharing Center را كليك كنيد، اگر كنار نام شبكه عبارت (Public network) به معناي (شبكه عمومي) ظاهر شد و شما به شبكه عمومي وصل شديد، فقط بايد اين پنجره را ببنديد چون در معرض ديد قرار گرفته‌ايد. در غير اين صورت روي كليد Customize را از روي نام شبكه كليك كنيد. Public را انتخاب كرده و روي كلمه Next و سپس روي Close را كليك نماييد.

در مورد كاري كه انجام مي‌دهيد دقت كنيد: هرگز اينگونه خريد نكنيد، از عمليات بانكي آن‌لاين استفاده نكنيد يا اطلاعات حساس و مهم را با اتصال روي اينترنت عمومي ثبت نكنيد و حتي المقدور از كلمات عبور استفاده نكنيد.

رهبر معظم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 493 | بازدید امروز : 71 | کل بازدید : 57181 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/1875