مدیر عامل
خدمات الکترونیک

 
اوقات شرعی
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
ترفند فایرفاکس

Bookmarkهاي دسته‌بندي نشده

در فايرفاكس 3 مي‌توانيد Bookmarkها را بدون نیاز به دسته‌بندي، تشكيل دهيد. البته در اين صورت، پيدا كردن دوباره اين Bookmarkها، آنقدرها هم ساده نخواهد بود.

 

راه حل:

براي رسيدن به عملكرد Bookmark بايد با دگمه چپ موش بر روي ستاره سفيد موجود در پايانه راست سطر آدرس كليك كنيد. به عنوان علامتي براي نشان دادن Bookmark شدن صفحه ستاره سفيد، رنگ زرد را به خودش مي‌گيرد. Bookmarkهايي كه توسط يك بار كليك كردن به اين عنوان ذخيره شده‌اند را مي‌توانيد در Library- Firefox كه با دگمه‌هاي تركيبي Ctrl-Alt-B فرخواني مي‌شود، بيابيد.

در اينجا در پوشه‌اي با نام Bookmarkهاي دسته‌بندي نشده قرار دارند. توسط يك بار كليك كردن، مي‌توان آنها را پردازش كرد و توسط دوبار كليك كردن، مي‌توان آنها را به مرورگر برد و يا توسط Drag & Drop به پوشه ديگري جابه جا كرد، به گونه‌اي كه توسط منوي Bookmarks نيز قابل دسترسي هستند.

 

ساخت پوشه

براي اينكه بتوانيد بدون هر گونه پنجره اضافي به Bookmarkها برسيد، مي‌توانيد پوشه‌اي را در Bookmarks-Toolbar بسازيد. براي اين كار با دگمه راست موش بر روي Bookmarks-Toolbar كليك كرده و از منوي باز شده گزينه Bookmark جديد را انتخاب كنيد. تحت نام، اسمي را به آن بدهيد.

مثلا: nicht einsortient و تحت address

Place:folder=UNFILED-BOOKMARKS را پس از كليكي بر روي دگمه Add پوشه مورد نظر درست شده است.

 

تناسب دهي آيكون

ابتدا با كمك عملكرد جستجوي مرورگر به دنبال فايل userChrome-example.css در هاردتان بگرديد و سپس در بين نمونه‌هاي يافت شده پوشه مربوطه را بازگشايي كنيد. براي اين كار، با دگمه راست موش بر روي فايل يافت شده كليك كرده و از منوي باز شده تحت ايكس‌پي گزينه بازگشايي پوشه شاخه و تحت ويستا بازگشايي مسير فايل را انتخاب كنيد. توسط چهار سطر زير در اينجا فايل UserChrome.css را بسازيد:

Bookmark-item[container=true]
[label=nicht einsortiert]
{list-style-image:Url(chrome://browser/skin/places/unsortedBookmarks.png)
!important;-moz-image-region:rect(OPX16px16pxOpx)!important;}

اگر فايل مورد نظر از قبل وجود داشت، متن را به آخرش اضافه كنيد. پس از ذخيره فايل فايرفاكس را دوباره شروع كنيد.
رهبر معظم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 499 | بازدید امروز : 14 | کل بازدید : 57124 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 | زمان بازدید : 0/2031